Güven Hastanesi Ankara

Dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle 1973 yılında kurulan Özel Ankara Güven Hastanesi, modern tıbbın gereklerini, yılların tecrübesi ile birleştirerek hastalarına aktarmaya devam ediyor. Her alanda sunduğu kaliteli hizmet, hasta sayısını ve talebi arttırmaktadır. Çok fazla sayıda yabancı hastaya hizmet vermektedir.

Küçük bir hastane olarak 1973 yılında başlayan başlayan hastane, uzman hekim, hemşire ve yardımcı sağlık personeli kadrosuyla, 40.000 metrekare alanda, 254 yataklı, 12 ameliyathaneli büyük bir genel hastane konseptine ulaşmıştır.

Hastanede son teknoloji modern cihazların kullanımının yanı sıra bütün bölümler mevcuttur.

Güven Hastanesi, sağlık kuruluşlarında hasta güvenliği ve hizmet kalitesini artırma amaçlı, hastalar için güvenli bir ortam oluşturmak ve hasta ile sağlık personelinin risklerini en aza indirme amaçlı tüm şartların belirlenmesi, uygulanması ve sürekliliğini devam ettirmeyi amaçlayan JCI (Joint Comission International) tarafından ilk olarak 2008, 2011, 2014 yılında ve daha sonra 2017 yılında akredite olmuştur.

JCI akreditasyonu, dünya çapında önemli bir kalite değerlendirme ve yönetme organizasyonu olarak kabul görmüştür. JCI akreditasyonu, sağlık kuruluşu içinde güvenlik ve kalite kültürünü sağlamakta ve hasta bakım hizmetlerini ve sonuçlarını devamlı bir şekilde iyileştirmeyi amaçlamaktadır.